Facebook Youtube Instagram

Jak funguje obličejová jóga?

Face Yoga neboli obličejová jóga pracuje se stejnými principy jako jóga, jen od krku výš. Jediná část těla, kterou nikdy nezakryjeme a tak málo se jí věnujeme. Geniální a tak jednoduché. Stačí 10 minut denně. Nepotřebujete k tomu nic speciálního. Ráda cvičím v autě, nebo když vařím. 

Něco málo o vráskách v obličeji

Na obličeji máme přes 40 svalů, které běžně používáme při mluvení a jídle, ale netrénujeme je. A tak během času a vlivem gravitace tvář mění tvar a přibývá vrásek. Negativní vliv mají také zlozvyky a grimasy, které běžně děláme, aniž bychom si to uvědomovali. Podívejte se na sebe do zrcadla, třeba když se smějete. Krčíte u toho čelo? Nevědomky si tak prohlubujete vrásky. 
Krémy jsou skvělá věc, ale samy o sobě na vyhlazení vrásek nestačí. Je to stejné, jako byste léčila celulitidu krémem. Nejspíš po něm bude pokožka hebčí a na pohled hezčí, ale problému se nezbavíte. Pokud chcete změnu, je třeba cvičit a s obličejem je to stejné. 
 

Co všechno se stane, když začnete cvičit?

  1. Posílíte svaly - tím, že s obličejem pracujete na úrovni svalů, se dostáváte mnohem hlouběji, než jakýkoli krém. Díky tomu mizí vrásky na čele a kolem očí, nosoretní rýhy, druhá brada, povislé tváře i kruhy pod očima.

  2. Zlepšíte krevní oběh - znáte ten pocit po těle po hodině jógy, nebo když si jdete zaběhat? Se cviky na obličej to je podobné. Rozproudí se vám krev a výsledkem bude příjemné uvolnění a jako bonus pevnější a zářivější pleť.

  3. Zbavíte se zlozvyků - když budete cvičit, začnete si svaly na obličeji více uvědomovat. A co víc, časem změníte své grimasy i obličejové zlozvyky a přestanete si tak zadělávat na další vrásky.

  4. Budete se víc smát - od té doby, co praktikuji obličejovou jógu, se víc usmívám a často se stává, že mi můj úsměv někdo pochválí. Už vám někdy někdo řekl, že vás naučí se krásně smát? Já vás to naučím.

  5. Zvýšíte své sebevědomí - Face Yoga, kterou jsem původně vnímala „jen“ jako cviky na ochablé obličejové svaly, mi toho ale přinesla mnohem víc. Sedím rovně, moje chůze je hezčí, a pokud mám schůzku nebo veřejně mluvím, jsem sebevědomější a jistější. Prostě se cítím líp. Chcete to také vyzkoušet?

 

7 pádů Honzy Dědka

17.1.2019
7 pádů Honzy Dědka 11. 12. 2018, Malostranská beseda

Reference

29.12.2018
Reference od klientek

Reference

29.12.2018
Reference od zakladatelky Face Yoga Method

Reference

29.12.2018
Reference od klientek